Zeybekoloji 6 Yaşında!

Lütfen ilk önce buradaki konuları okuyunuz.
Kullanıcı avatarı
Efe
Yönetici
Yönetici
İsim: Cem Bostan
Memleket: Balıkesir
Yaşadığı Şehir: Balıkesir

Zeybekoloji 6 Yaşında!

Mesajgönderen Efe » 28 Mar 2014, 11:22

Resim

Kültürümüzü unutmayıp ayakta tutmak ve halk oyunları gönüllülerine aktarma amaçlı olarak kurulan Zeybekoloji gün geçtikçe desteklerinizle büyümeye devam ediyor. Bu siteyi kurmaktaki amacımız halk oyunlarına olan sevdamızı, halk oyunlarıyla ilgili görüşlerimizi rahatça anlatabilmek, bilgilerimizi paylaşmak ve bilmediklerimizi öğrenmek amaçlı bir platform yaratmak, kültürümüzü unutmadığımızı ve devam etmeye çabaladığımızı göstermekti. Biz biliyoruz ki bu sitede daha fazlasına ulaştık. Bilgi paylaşımının yanında, güzel dostlukların kurulduğu sosyal bir platform haline geldik.

Bu site kurulduğu ilk günden bu yana kendi alanında daima en üst seviyedeydi. Sadece son 1 yıl içerisinde 401,732 kişi sitemizi 1,357,487 kez görüntüledi. Zeybekoloji üzerinde yayınladığımız videolar ise, 453 bin kez izlenmiştir. Şu an 1861 video Zeybekoloji'de hala yayındadır.

Hedefimiz Zeybekoloji'yi referans bir site haline dönüştürmek. Bu yolda tüm üyelerimizle birlikte adım adım ilerliyoruz.

Bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
fes17
Yönetici
Yönetici
İsim: Hüseyin Armutoğlu
Memleket: Çanakkale
Yaşadığı Şehir: Çanakkale
Oynadığınız Ekip: Ç.Kale Belediye S.K.

Re: Zeybekoloji 6 Yaşında!

Mesajgönderen fes17 » 28 Mar 2014, 12:12

Zeybekoloji Ailesinin 6.yaşını kutlar nice yıllar dilerim.
Dur yolcu gelip bilmeden bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir

Eğilde kulak ver bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir

Kullanıcı avatarı
Alagözoğlu
Kızan
Kızan
İsim: Mahmut
Memleket: Aydın
Yaşadığı Şehir: İstanbul
Oynadığınız Ekip: Maltepe H.E.M.ZEYBEK

Mesajgönderen Alagözoğlu » 28 Mar 2014, 22:30

NİCE 6 YILLARA ZEYBEKOLOJİ...!

Tüm üyelere ve ziyaretçilere olduğu gibi ; üye olduğumdan bu yana

bana da çok değerler kazandıran Zeybekoloji sitemizin 6. yaşını

bütün içtenliğimle kutluyorum.

Halkımızın binlerce yılllık birikimleriyle oluşan öz değerlerini hele de

böyle bir çağda yaşatan , yaşatanlara yer veren ; araştırmacısıyla,

kaynaklarıyla , hocalarıyla , üyeleriyle ve ziyaretçileriyle sıcak ilişkiler

kurarak adeta bir aile ortamında bizleri buluşturan Zeybekoloji ' ye

binlerce teşekkür ediyorum.

Daha nice başarılara ve değer kazanımlarına imza atılacağına

canı gönülden katılarak ; hiçbir ayrım gözetmeden halkımızın tüm

saygın değerlerine her zaman sahip çıkılacağına ve genç kuşaklarımıza

bıkmadan bu değerlerin aktarılacağına inanıyorum.

Selam ve sevgiler ;
Çakırcalı Efe ! Yol ver geçelim , yaban değiliz..!

mespan4
Müdavim
Müdavim
İsim: serkan
Memleket: Ankara
Yaşadığı Şehir: Yozgat

Mesajgönderen mespan4 » 29 Mar 2014, 22:58

başarılarınızın devamını diler 16.yılınızıda kutlamanızı dilerim.

Kullanıcı avatarı
aseymen
Yönetici
Yönetici
İsim: Kadir F. Dansman
Memleket: Ankara
Yaşadığı Şehir: İstanbul

Mesajgönderen aseymen » 11 May 2014, 13:48

Çok önce bir bu mesajı yazmam gerekiyordu , ama şu veya bu nedenlerle yazamadım, bu kadar geciktiğim için tüm arkadaşlarım ve kardeşlerim beni affetsin.
Geceleri yatarken kulağı hep bu müziklerle dolu büyüsün diye oğluma çalacak zeybek müzikleri ararken tanıdım bu siteyi . Yine oğlum çok merak ettiği için karşıyaka zeybeğinin oyunu (?) var mı diye , tanıştım sevgili Cem'le ve site sakinleriyle .. giriş o giriş , çok boş olduğum bir konuda , bütün site sakinlerinin katkısıyla yavaş yavaş dolmaya başladığımı hissettim ( hoş yine boş olduğumu biliyorum , bu konudaki engin arkadaşlarımızı düşündüğümde )...
artık Muğla kadıoğlu'nu; Aydın Kadıoğlu'nu ve Menemen (?!) Kadıoğlu 'nu ayıredebiliyorum :D.
ama en güzel anekdotda şu olsa gerek birgün mahmut hoca ( alagözoğlu) Aydın yöresi çalışırken onlara çökertme oynatmaya kalktığında , Mahmut hoca demiş hocam Aydın'da böyle bir oyun yok; tabi çalıştıran hoca afallamış , ona böyle bir oyunun varolduğunu falan anlatmaya çalışmış. Tabii hoca ne bilsin bizim Mahmut hoca'nın herne kadar bu işe çok geç başlasa da Zeybekoloji tedrisatında kaç yıl ilim tahsil ettiğini :D . o arkadaş Aydın yöresi hocası ama , zeybekoloji mektebinden geçmemiş ki :D...
bu siteye emek verenler , bütün katkı verenler , buranın aslında hiçbir ödül paye beklemeden , bizden sonraki nesillere bir emaneti aktarmaktan başka bir gayesi olmadığını , yıllar sonra geriye bakıldığında bunu yapmış olanlar arasında olma gururundan başka bir kazancı olmadığını bilirler...
Bu platform birincisi olmayan çok uzun zamanlı bir bayrak yarışında bayrağı elden ele geçirme sevdalısı koşucuların yeri...
bu koşuda herkesin kendince birtakım katkıları var , kimi bir birim , kimi bin birim , ama , sitenin gelişmesine yapmış olduğu öncelikle katkılarından dolayı teşekkür etmeyi borç bildiğim bir kaç arkadaşım var, lütfen ismini zikretmediğim arkadaşlarım bana gönül koymasın, ama bunları gönül borcu telakki ediyorum
Öncelikle sitenin kurucusu : Cem Bostan , işini gücünü bırakıp o görüntü ve resimleri sitemize kazandıran sevgili Sercan ; yaptıkları tüm derleme çalışmalarını ve materyali sitemizden paylaşarak herkese örnek olan sitemizin ağabeyi ve yöneticimiz Hüseyin Armutoğlu; diğer katkılarının yanısıra izmir repertuarının oluşmasına en büyük katkıyı veren değerli hocamız Hasan Türken; müzik konusundaki değerli ilmiyle bizi herzaman aydınlatan Ali Fuat Aydın; sevgili Şükrü ,balikesir ve bursa yoresiyle ilgili sitemize çok buyuk katkilarda bulunan Erdinc, genç kanımız Vahit, paylaşım canavarı Hüseyin , ve diğer tüm arkadaşlarımız...

Yıllar içinde dostluklar edindik , sadece sanal ortamlarla sınırlı olmayan , uzaklardan birbirimiz görmeye geldik , beraber zeybek oynadık... Ben hepinize bana öğrettiğiniz ve kattığınız herşey için çok teşekkür ediyorum. daha nice 6 yıllara...

En son aseymen tarafından 11 May 2014, 13:48 tarihinde darbelendi.
Koç gibi meydanlarda dönenlerdeniz
Biz vatan uğruna ölenlerdeniz

“Duyuru ve Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir