Besleme

Haymana Zeybeği Derleme Görüntülerinden Bir Kesit

Manisa Yöresi Hakkında

Yetkili: vahit.efe

Zeybekoloji.Com Arama Motoru

Re: Haymana Zeybeği Derleme Görüntülerinden Bir Kesit

İleti vahit.efe » 17 Ekm 2012, 01:35

akidbenny yazdı:sayın yönetici heyecanlanan sanırım sızsınız ! tolga hocfa ıle orkun hoca nın ne gıbı bı ortak projesı oldu kı bu dedıgınız cok komık bu ekıbı ve calısmayı nereye kımlerın elıne cekıyosunuz lutfen bıraz emege saygınız olsun adam yapmıs manısa halkoyunlarına katkıda bulunmus bunu takdır etmek varken bu sekılde baskalarına mal edılmesı cok yalnıs kı bu zamana kadr olan manısanın en ıyısıydı. ve bunu bı cok kıs soyluyo ılk defa bı manısa ekıbını şevklle ızledıklerını soyluyorlar . bence manısada kı butun egıtmenler boyle guzel calısmlar yapıp kalıtelı bıseyler koymalılar ortaya . hayman konusuna gelecek olursak orkun hocanın yenı derleme calısmları var ve bende bu kadro ve calısmların ıcındeyım su anda merak ettıgım şu acaba bu oyunlar ve muzıklerı kımler kımlere mal edıcek merak edıyorum.

Arkadaşım öncelikle merhaba oyunla ilgili yukarıda belirttiğim bilgiler tamamen Tolga Hoca nın birebir kendi ağzından aldığım bilgilerdir, kendi kafamdan yazmıyorum bu 1. Hocalarınla bire bir arkadaşlığım ve gönül bağım olmasından ötürü seni sadece üstlubun konusunda uyaracağım bu 2. bu yıl yeni oyunlar çıkacağını ben öncesinde zaten biliyordum ama ekip sahnelemeden söylemenin uygun olmayacağı kanısında vardığım için söyleme gereği duymadım . Çalışmalarınızda başarılar dilerim . Şafak Hocama ve Orkun kardeşime selamlarımı iletirsen sevinirim.

Arkamı da verdim şu Manisa'nın dağına
Çözemedim kollarımın bağına
Selam söylen Saçlı'nın da beğine
Al evreli şal çevreli Gündüzoğlu...
Kullanıcı avatarı
vahit.efe
Yönetici
Yönetici

Uyarılma: (0%)
Teşekkür etti: 434
Teşekkür aldı: 1163
İsim: Vahit ŞİRİN
Memleket: Manisa
Yaşadığı Şehir: Manisa
Oynadığınız Ekip: yok

3 vahit.efe isimli üyemize teşekkür edenler.:
aseymen, cakiroglunail, sarı efe 28

İleti vahit.efe » 19 Ekm 2012, 22:39

Akhisar Gençlerbirliği GSK nün her yıl gerçekleştirdiği hasat şenliğine bu yıl katılamamıştım yeni edindiğim bir bilgiye göre bu şenlikte haymana zeybeği derleme çalışmaları için Tolga Ünal Hocaya ödül verilmiş bunu da eklemek isterim .

Kullanıcı avatarı
vahit.efe
Yönetici
Yönetici

4 vahit.efe isimli üyemize teşekkür edenler.:
aseymen, cakiroglunail, Efe, sarı efe 28

İleti cenk_17 » 21 Ekm 2012, 22:36

vahıt kardesım yazdıgınız yorumları okudum . gonul rahatlıgıyla sunları dıyebılırım kı orda bır cok manısa egıtmenıne odul verıldı abdurrahım karademır hocamıza , emın avsar a tolga unal a samı gumussoya bu zamana kadar halkoyunlarına yaptıkları katkılara tesekkur etmek ıcın odul verıılmıstır bu gecede bızzat hem danscı hem egıtmen olarak bulundum odullerı verenler orkun ve safak hocadı ıkısının anosunda ve konusamasında sadece yore bukad hızmmerdıklerı ıcın teskur ettıkklerını soyledıler aksını ıddıa eden gecenın goruntulerı ızleyebeılır kulup gecemız kayıda alınmıstır ısyenolursa memnunıyetle verırız ... bu sekılde tartısmalarada son verelım . haymanayı kımın yaptıgını onumuzdekı yıl yarısmlarında oynatıldıgında daha net gozlerınızle gorebılırsınız aslına en yakın sekılde cıkarttıgına ınanıyorum orkun kardesımın cunku bu derlemenın her asamasında yanındaydım ... ve bundan sonra hepımıze dusen guzel ve dogru manısa ekıplerı cıkartmak tartısmak bıze zaman kaybettırır . bu yapılan guzel projeyı devam ettırıp daha ust sevıyelere tasımamaız lazım yoremızı ... gorusmek dılegıyle !!!

cenk_17
Müdavim
Müdavim

Teşekkür etti: 1
Teşekkür aldı: 18
İsim: mustafa aykuş
Oynadığınız Ekip: akhisar eml

cenk_17 isimli üyemize teşekkür edenler.:
aseymen

İleti vahit.efe » 21 Ekm 2012, 22:46

Doğrudur bence de uzatmanın bir anlamı yada manası yok görüntüler de ortada ben yorumları başkalarına bırakıyorum. o zaman şöyle noktalayalım oyun için emeği geçen herkese teşekkürler .

Kullanıcı avatarı
vahit.efe
Yönetici
Yönetici

2 vahit.efe isimli üyemize teşekkür edenler.:
Alagözoğlu, aseymen

İleti cenk_17 » 10 Kas 2012, 17:04

merhaba arkadaşlar ben akhisardan mustafa aykuş..vahit kardeş ortada bir yalnış anlatım ve yalnış anlayış var sanırım.bu oyun 2002 yılında abdurrahim hoca tarafından derlenip çekilmiştir..videonun sonunda oynayan kişi abdurrahim hocanın çektiği görüntüden bir kesittir.geçen sene de bu görüntü abdurrahim hocadan alınıp sahneye sunulmuştur.yapan kişileri zaten biliyoruz.tolga hocamızda burada güzel bir çalışma yapmış.emeklerine çok saygımız var ve değerli bir hocamızdır..saygılarımla

cenk_17
Müdavim
Müdavim

Teşekkür etti: 1
Teşekkür aldı: 18
İsim: mustafa aykuş
Oynadığınız Ekip: akhisar eml

cenk_17 isimli üyemize teşekkür edenler.:
vahit.efe

Önceki