2011 MEB İzmir - Torbalı Halk Eğitim Merkezi (Büyükler Stilize)

2011 yılında yapılan Halk Oyunları Yarışmaları'ndan görüntüler içerir.
Anıl Ömer
Yatak
Yatak
İsim: Anıl Ömer Taydaş
Oynadığınız Ekip: ODTÜ KKK HBT

Re: 2011 İzmir Valilik Kupası - Torbalı HEM Sahnelemeli

Mesajgönderen Anıl Ömer » 02 Mar 2011, 17:58

paguass yazdı:
Anıl Ömer yazdı:Vahit aynen katılıyorum kardeşim.Eski harmandalı,bıçak havası,bom,on yedi benli'ye ek olarak somalı ve dağlı'yıda sayabiliriz.

bu düşüncemi yanlış anlamayın ama hiç soma ve bergamada bulundunuzmu somalı zeybeği için kast ediyorum bu düşüncemi iki ilçenin sosyal ve kültürel yapısını biliyomusunuz müzisyenlerini sosyo ekonomik yapıları ve geleneksel yaşamları hakkında ne tür bir bilginiz var somalı zeybeği hakkında bu yargıya varıyosunuz sevgili dostum somalı ahmet sis hocamızlada bu tür sohbetler yaptık alandaki en uzman kişilerden biridir kendisi paylaşımlarımız aynı oldu sizin de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim eksik kalan bir yanımız varsa tamamlıyalım başka bir bilgi veya kaynak varsa bu hususta bilgilenmek isterim bergamadan saygılar.

Hocam ben polemik peşinde değilim zaten doğrusunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz elbette.Ama ben yine de Vahit'e katılıyorum bu oyun alma işleri o kadar da masum değil gibi ne dersiniz?

asilkan0911
Müdavim
Müdavim
İsim: serkan durmaz

Mesajgönderen asilkan0911 » 02 Mar 2011, 18:45

AĞZIM AÇIK SEYRETTİM...EMEĞİ GEÇEN HERKESE YAYINLAYAN DAHİL TEŞEKKÜRLER

Kullanıcı avatarı
CHuN-LI
Yönetici
Yönetici
İsim: Kamer Kılınç
Memleket: İzmir
Yaşadığı Şehir: İzmir
Oynadığınız Ekip: BORDER

Mesajgönderen CHuN-LI » 02 Mar 2011, 18:54

vahit kardeşim. nedense konuyu sürekli başka bir yere getiriyorsun.. bak hasan abim de özay abim de sağolsun çok güzel açıklamışlar.. sen baya bizim hocalarımızın manisa oyununu izmir diye öğrettiğini yani bilmediklerini iddaa ediyorsun.. bizim hocalarımız da aynen senin hocaların gibi ellerinde bir belge bir dayanak olmadan böyle birşey yapmazlar. eğer bu oyun bize izmir diye öğretildiyse bildikleri bişey vardır mutlaka. ben oyunun ismine takılmaktansa icrasına takılmayı tercih ediyorum. aynı cümleleri tekrar tekrar kurmak zorunda kalıyoruz. senin için bu oyun manisa olabilir kardeşim, benim için izmir. sen burda ne söylersen söyle benim düşüncemi değiştiremeyeceksin :) o yüzden her videonun altına bu oyunun açıklamasını ya da tartışamasını açmana gerek olmadığını düşünüyorum. umarım artık anlatabilmişimdir.. benden de saygılar...

Kullanıcı avatarı
Vahit.efe
Yönetici
Yönetici
İsim: Vahit ŞİRİN
Memleket: Manisa
Yaşadığı Şehir: Manisa

Mesajgönderen Vahit.efe » 02 Mar 2011, 19:00

ben bilmediklerini iddaa etmedim aksine bildiklerini söylüyorum ayrıca bana bu bilgileri hocalarım söylemedi gittim yerinde gördüm yalnız sizde benim durumumda olsaydınız aynı şeylkeri savunmakta benden geri kalmazdınız inanın he eğer sorun hocaların bişey bilip bilmediğiyse o apayrı bir olay kimin kimden fazla şey bildiğini kimse bilemez değilmi ayrıca isim meselesi çok konuşuldu bu sitede Abdurrahim hocamız tekeler zeybeği dedi Ali Fuat hocamız karpuzlu iki parmak dedi bir çok fikir ortaya atıldı yani isim meselesine tek takılan ben değilim bu konuyuda daha fazla uzatmanın anlamı yok herkes bildiğini okumaya devam etsin ;)
Arkamı da verdim şu Manisa'nın dağına
Çözemedim kollarımın bağına
Selam söylen Saçlı'nın da beğine
Al evreli şal çevreli Gündüzoğlu...

Kullanıcı avatarı
CHuN-LI
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen CHuN-LI » 02 Mar 2011, 19:05

özay abi 99 da kayıt edildiğini söylüyor.. sen acaba 99 da kaç yaşındaydın? senin gidip oyunu yerinde gördüğünde sene kaçtı?? 99dan sen görene kadar geçen zamanda değişiklik olup olamaz mı?? sert çıkışlar yapma.. isteyen herkes istediğini okuyacak elbetteki.. bol şans..

Kullanıcı avatarı
Vahit.efe
Yönetici
Yönetici
İsim: Vahit ŞİRİN
Memleket: Manisa
Yaşadığı Şehir: Manisa

Mesajgönderen Vahit.efe » 02 Mar 2011, 19:12

yaş meselesi mi başladı şimdide benim atalarım bu oyunu bulundukları köye yerleştikleri yıllardan beri oynuyor ben gidip öğretmedim yani kimin kaç yaşında gidip gördüğü değil o oyunun ne zamandır oynandığı önemli yani ben bu oyunu hususi gidip görmedim şuan ikamet ettiğim yerde her düğünde kına götürmeye ve gelin almaya giderken oynanıyor inanmyanlar için izmirden salihliye 45 dk bir otobüs var hepinizi seve seve misafir edebilirim.
Arkamı da verdim şu Manisa'nın dağına
Çözemedim kollarımın bağına
Selam söylen Saçlı'nın da beğine
Al evreli şal çevreli Gündüzoğlu...

Kullanıcı avatarı
AybO
Zeybek
Zeybek
İsim: İbrahim Avcı
Oynadığınız Ekip: İFAK
İletişim:

Mesajgönderen AybO » 02 Mar 2011, 22:00

Vahit sınır çizmeye kalkarsanız işin içinden kimse çıkamaz. Benim köyüm Cumaovası - Çatalca.. Git araştır benim köyümde, dedemler zamanından beridir Koca Arap oynanır, Köroğlu oynanır... Şimdi bunu nasıl inkar edeceğiz, biri dibimiz 120 Km, diğeri 700 800 Km öteden.. Hangisini, kültür etkileşimini, kültür taşınmasını nasıl bitireceğiz. Ki sen Manisa'dan bahsediyorsun, en ötesi 50 km.
Cumaovası, Zeybek yuvası...

İnsanın konuşacak kadar zekâya, ya da susacak kadar akla sahip olmaması büyük bir talihsizliktir. La Bruyere

Kullanıcı avatarı
CHuN-LI
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen CHuN-LI » 02 Mar 2011, 22:26

işte bizim günlerdir anlatmaya çalıştığımız da buydu ibrahim kardeşim. aynı cümleleri dönüp dolaşıp yineliyoruz. bu oyun nerenin oyunu olursa olsun, biz bunu izmir'de seymen sekmesi olarak öğrendik, böyle biliyoruz. illa ki sen doğrusun mu diyeceğiz şimdi? :) bu oyunun adı benim için ve izmir'de bu oyunu öğrenen herkes için seymen sekmesi. bu kadar basit konu.. itiraz etmek isteyen de sabah kadar etsin :)

“2011 Yarışma Videoları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir